Grudzień w naszej szkole

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Zielone płuca Opola" I miejsce Anna Kamińska.

 

Już po raz XVII w naszej szkole odbył się Kiermasz Adwentowy. Zagościł również do nas ksiądz proboszcz z Opola (Sławice), aby poświęcić wieńce adwentowe przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Jak co roku wszyscy zaproszeni mogli kupić przeróżne ozdoby oraz ugościć się w kawiarenkach na kawie i cieście. Odwiedziło nas wielu ludzi, dziękujemy!

 

Z okazji 6 grudnia uczniowie klasy V i VI pojechali do Teatru Lalki i Aktora na sztukę "Trzej muszkieterowie". Po spektaklu na uczniów czekała niespodzianka w postaci Św. Mikołaja, które rozdawał słodkie upominki. Święty odwiedził również szkołę i uczniom klas I - IV wręczył różne prezenty. Chyba wszyscy byli grzeczni w tym roku.;-)

 

Zima

 

Pasowanie na czytelnika

 

Uczniowie naszej szkoły w grudniu mogli wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę szkolną dotyczący Słodziaków. Po przeczytaniu książki "Gang Słodziaków" mieli np. narysować swoją historię, stworzyć komiks, napisać swoją historię i ją zilustrować. Uczniowie, których prace były najlepsze otrzymali Słodziaki, książki "Gang Słodziaków oraz naklejki ufundowane przez sieć Biedronka. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Basen

 

Wycieczka do Opola kl. I

 

Próbki artystyczne talentów: Smok - prace Helenki i Tomka z kl. I.

 

Wróżka Odpadusia

 

W piątek 21 grudnia odbyło się kolędowanie w naszej szkole. Na korytarzu szkolnym uczniowie klas III - VI śpiewali oraz wygrywali na różnych instrumentach kolędy. Pozostali towarzyszyli im w śpiewaniu. Każda klasa spotkała się również z wychowawcą na wspólnej wigilii w swojej sali.

 

Opublikował: Joanna Moszner
Data publikacji: 22-01-2019 08:20
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry