Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w naszej szkole już 8 listopada. To właśnie w tym dniu przybyli do na rycerze z Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy zaprezentowali Żywą Lekcję Historii "Odzyskanie Niepodległości". W jej przeprowadzenie zaangażowanych zostało wielu uczniów z naszej szkoły, ku ich ogromnej radości.

9 listopada już od 6. 30 widać było podniosły charakter dnia. Odświętnie ubrani uczniowie z przypiętymi biało - czerwonymi kokardkami przygotowywali się do tego, co miało nastąpić w ciągu dnia. A działo się naprawdę dużo, albowiem setna rocznica odzyskania niepodległości to wyjątkowa okazja.

Od rana uczniowie klas I - III słuchali legend "Z historii Polski" i wykonywali do nich prace plastyczne, zaś uczniowie klas IV -  VI obejrzeli film dokumentalny związany z obchodzonym świętem. W dalszej części wszyscy uczniowie i pracownicy wykonali słoneczka dla Niepodległej Ojczyzny, aby następnie obejrzeć wzruszające przedstawienie "Miejcie nadzieję..." w wykonaniu klas IV - VI. Po krótkiej przerwie o godzinie 1111 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego włączając się tym samym w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej" ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Następnie zostały wręczone nagrody tym, którzy wzięli udział w różnorodnych konkursach patriotycznych.

Uroczysty dzień zakończyły pokazy tańców narodowych. Drugoklasiści zaprezentowali się w kujawiaku, a uczniowie klas II, IV, V i VI w krakowiaku. Wspólne odtańczenie przez prawie wszystkich poloneza dopełniło powagi dzisiejszego dnia.

Zaplanowana na wtorek wycieczka szkolna do Wrocławia i Brzegu "Jak Feniks z popiołów" zakończy w naszej szkole obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

MP4VID-20181109-WA0071.mp4 (5,26MB)
 

Opublikował: Joanna Moszner
Data publikacji: 09-11-2018 12:22
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry