Łąka kwietna przy naszej szkole

W ubiegły piątek założyliśmy łąkę kwietną. Wykorzystaliśmy część terenu przy naszej nowej hali sportowej. Powstanie 300 m2 raju dla owadów. Do wysiewu zaangażowali się uczestnicy świetlicy, na czele z Szymonem z klasy II. Wspólnie wysialiśmy nasiona słonecznika, rzepaku, lucerny siewnej, gryki, facelii błękitnej, łubinu i gorczycy. Zapowiada się pięknie i kolorowo. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za opady deszczu.

Niedawno odwiedzili nas edukatorzy z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Podarowali nam nasiona roślin miododajnych, ale 1,5 kg nasion otrzymaliśmy od Muchy Odpaduchy z Wydziału GOK Urzędu Miasta Opola. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. Koniecznie odwiedźcie nas, gdy już łąka zakwitnie.

 

Opublikował: Joanna Moszner
Data publikacji: 24-05-2026 12:51
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry