Dzień Języków Obcych

W czwartek, 9 maja 2024 r. z okazji obchodów Dnia Języków Obcych odbyły się w naszej szkole niecodzienne lekcje języka niemieckiego i angielskiego – na sportowo, w formie podchodów językowych. Zabawa polegała na odnalezieniu i poprawnym rozwiązaniu zadań ukrytych w różnych miejscach na terenie szkoły. Uczniowie mieli za zadanie m. in. rozwiązać krzyżówkę, przejść przez labirynt, ułożyć puzzle, rozwiązać rebus. W zabawie wzięło udział 5 klas. Zwycięską drużyną okazała się klasa I. Choć jedna drużyna szybciej dotarła do celu, w zabawie nie było przegranych. Wszyscy uczniowie aktywnie i z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w podchodach i tym samym spisali się na medal. Zabawa w podchody okazała się nie tylko ciekawym sposobem utrwalenia słownictwa, lecz także dobrą zabawą połączoną z aktywnością ruchową.

Data publikacji: 12-05-2024 09:50