Relacje z Tygodnia Dbania O Relacje

W roku szkolnym 2023/ 2024 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego Tydzień Dbania O Relacje. Projekt organizowany jest przez Fundację “Dbam o Mój Zasięg”.

“SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.“

W związku z powyższym dni 25 - 27 października przebiegały pod hasłem TYGODNIA DBANIA O RELACJE. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej (w klasach I - III), godzin wychowawczych (w klasach IV - VII), zajęć świetlicowych wspólnie z uczniami podejmowaliśmy różnorodne działania mające na celu wzmocnienie relacji między uczniami, uczniami i nauczycielami.

Klasy I - III

W ramach Tygodnia Dbania o Relacje w klasach I - III zorganizowany został maraton gier planszowych. Był to czas nie tylko wspólnej zabawy, śmiechu i rywalizacji, ale przede wszystkim czas integracji. Wykonano wystawę portretów koleżanek i kolegów z humorem pt. „Lubię Cię”.

Klasy II i V zaplanowały “czwartkowe śniadanie”. Uczniowie nakryli stół, przygotowali i wspólnie zjedli posiłek. Ten czas był też okazją do wspólnych zabaw i gier integracyjnych.

Na zajęciach z pedagogiem wzięli udział lekcji pt.: “Czy każdy może być wrażliwym?” włączając się tym samym w szkolne obchody Tygodnia Dbania o Relacje.

Uczniowie byli aktywni i zadowoleni.

W dalszym etapie zajęć uczniowie obejrzeli film pt.: ”Urodziny Maćka - krótka historia Maćka".

Następnie wywiązała się klasowa dyskusja na temat sytuacji, w których potrzebna jest wrażliwość oraz kiedy w życiu nam przeszkadza. Poruszono również kwestię dbania o siebie, tak, by jak najdłużej zachować właściwą równowagę i zdrowie.

Zwieńczeniem Tygodnia Dbania o Relacje był Plebiscyt na Ucznia Życzliwego. Gratulujemy!

 

Opublikował: Joanna Moszner
Data publikacji: 05-11-2023 13:33
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry