Szanowni Państwo

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza wszystkich uczniów i pracowników Waszej placówki do udziału w cyklu rodzinnych spotkań podróżniczych „4 Strony Marzeń”, który odbędzie się w dniach 22 - 26 maja 2023 r. w siedzibie Filii nr 4 MBP, przy ul. Książąt Opolskich 48 - 50 („Rondo”).

„4 strony marzeń” to cykl spotkań podróżniczych adresowanych do młodego odbiorcy. Przez pięć dni z rzędu wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy zachęcać dzieci do podróżowania.  Będziemy pokazywać, że najciekawszą rzeczą w życiu jest CAŁY ŚWIAT! I że od małych wycieczek za miasto już tylko krok do wielkich wypraw.

Zapraszamy do udziału w szeregu edukacyjnych warsztatów i spotkań, dotyczących innych kultur i krajów. Chcemy rozwijać u dzieci i młodzieży pasję podróżowania i odkrywania, jak piękny, różnorodny i ciekawy jest świat!

Poniżej przedstawiamy program cyklu „4 Strony Marzeń”:

22 maja (poniedziałek)

godz. 17: 00„Włóczykij w podróży” – głośne czytanie „Muminków” i warsztaty plastyczne dla dzieci. Zapisy pod numerem 512 - 370 - 509.

godz. 18: 00„Od dziecka w podróży. Polska, Portugalia, Słowenia + cały świat!” – Michał Brezdeń opowie o tym, że nigdy nie jest za wcześnie, żeby zacząć podróżować. Usłyszycie o Portugalii, Słowenii i o przecudnej urody zakątkach Polski, które koniecznie musicie zwiedzić ze swoją rodziną.

Wstęp wolny.

23 maja (wtorek)

godz. 17: 00„Zimno, zimniej, najzimniej!” – głośne czytanie i warsztaty plastyczne dla dzieci.

Zapisy pod numerem 512 - 370 - 509.

godz. 18: 00„Mieszkańcy Dalekiej Północy” – ulubieniec dzieci i zawodowy opowiadacz bajek Mateusz Świstak powraca! Tym razem opowie prawdziwe historie zza koła podbiegunowego: dlaczego za kołem podbiegunowym tak bardzo ważne są okulary słoneczne, jak rozpalić tam ognisko i ile śniegu potrzeba na igloo. Tak, nasz gość zna wszystkie odpowiedzi!

Wstęp wolny.

24 maja (środa)

godz. 18: 00„Hola! Czyli warsztaty hiszpańskie” – wszystko, za co kochamy Hiszpanię: pomidory, lizaki chupa - chups, churros, flamenco, oliwa, Gaudi Barcelona – na jednym spotkaniu z Anią Maciąg. Będą hiszpańskie melodie i taniec, smaczna oliwa i przyprawy. Nos vemos!!!!

Wstęp wolny.

25 maja (czwartek)

godz. 17: 00„Świat pełen muzyki” – warsztaty plastyczno-muzyczne. Z jakich części świata pochodzą popularne instrumenty muzyczne i jak brzmią?

Zapisy pod numerem 512 - 370 - 509.

godz. 18: 00pokaz filmu animowanego dla dzieci „Yuku i magiczny kwiat” (Francja, Belgia 2022) – mała myszka Yuku musi spakować swoje ukulele i opuścić swoje rodzinne strony, aby pomóc babci. Wyrusza w dalekie Himalaje w poszukiwaniu magicznego kwiatu.

Wstęp wolny.

26 maja (piątek)

godz. 18: 00„Podróż pachnąca lasem i łąką” – o tajemniczym świecie roślin, który czeka tuż za drzwiami: za miastem, w lesie, na łące, opowie zielarka Dominika Bujara. Wystarczy wyjść w plener, żeby zacząć odkrywać to fascynujące uniwersum! Spotkanie będzie połączone z częścią warsztatową, podczas której dzieci samodzielnie przyrządzą rarytasy i kosmetyki z dzikich roślin.

Wstęp wolny.

Na warsztaty o godzinie 17: 00 obowiązują zapisy pod numerem tel. 512 - 370 - 509. Liczba miejsc ograniczona.

Spotkania o godzinie 18: 00 – wstęp wolny!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1717361535450642

Serdecznie zapraszamy!

Gabriela Zaharańska,

kierownik Filii nr 4 MBP w Opolu

 

Opublikował: Joanna Moszner
Data publikacji: 12-05-2023 11:24
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry