Zajęcia na basenie.

O tym, że pływanie i ćwiczenia w wodzie dają wiele korzyści zdrowotnych nikogo nie trzeba przekonywać. To nie tylko ważna umiejętność życiowa, ale też efektywny trening całego ciała. Dla dzieci jest dodatkowo prawdziwą frajdą! Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym, także i w obecnym uczniowie klas 1 - 3 naszej szkoły korzystali z bezpłatnych dwudziestogodzinnych zajęć na basenie w ramach Programu powszechnej nauki pływania „UMIEM PŁYWAĆ”. W edycji 2021 były to klasy 2 i 3, w edycji 2022: kasy 1 i 2.

Program dofinansowany był ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu Samorządu Województwa Opolskiego oraz Samorządów Gminnych Województwa Opolskiego.

Zajęcia odbywały się na Krytej Pływalni Wodna Nuta w Opolu pod bacznym okiem instruktorów z Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Stanowiły alternatywę dla tradycyjnej formuły dwóch z trzech lekcji wychowania fizycznego.

Dzięki zajęciom na basenie nasi uczniowie wiedzą, jak należy zachowywać się w wodzie oraz coraz sprawniej radzą sobie z samodzielnym pływaniem.

Serdecznie dziękujemy tatusiom naszych uczniów, którzy dbali o bezpieczeństwo i porządek w szatni męskiej w trakcie wyjazdów: w edycji 2021: p. Przemysławowi Globiszowi i Michałowi Gruszce, w edycji 2022: Michałowi Wieczorkowi, Damianowi Wójcikowi i Mateuszowi Budakowi.

logo_umiem_plywac.png

 

Opublikował: Joanna Moszner
Data publikacji: 18-09-2022 22:43
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry