Konkursy dają radość!

Udział uczniów w konkursach jest okazją do wykazania się wiedzą i umiejętnościami. W klasach młodszych dużą popularnością cieszą się konkursy plastyczne. Wielu uczniów naszej szkoły uczestniczy w tych wewnątrzszkolnych, jak i wyższego szczebla.

W kończącym się roku szkolnym 2021/ 22 szczególnie dumni jesteśmy z osiągnięć Wiktora Westerkampa z klasy 2, laureata ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Tajemnice roślinnego pojazdu”. Jego organizatorem byli Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu i Lellek Group Opole. Wśród siedemdziesięciu ośmiu prac, jakie napłynęły na konkurs, praca Wiktora „EKO CAR” zajęła 2 miejsce. Jury doceniło w niej „ukazanie złożoności budowy i mnogości wyposażenia oraz pogodzenie wysokich parametrów technicznych z przyjaznością dla środowiska. Ciekawe połączenie warstwy ilustracyjnej z typografią”.

Nagrodą, obok autorskiej deskorolki dla Wiktora, była prezentacja najlepszych prac w ramach pokonkursowej wystawy w salonie samochodowym Lellek. Nasi uczniowie z klas 1 - 3 mieli możliwość obejrzenia jej 23 czerwca. Poza tym na miejscu czekało na nich wiele innych atrakcji, za które serdecznie dziękujemy.

Uczniowie zobaczyli  salon i warsztat samochodowy, lakiernię oraz biura. Zapoznali się z historia powstania warsztatu.

Podczas gry terenowej dzieci dowiedziały się również, jak dbać o środowisko. Grupa Lellek od lat zaangażowana jest w działania ekologiczne, a dowodem na to jest fakt, że każdy sprzedany przez salon samochód w 2022 roku, to jedno posadzone drzewo.

 

Opublikował: Joanna Moszner
Data publikacji: 18-09-2022 22:31
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry