Wycieczka do Dusznik Zdrój

20 maja 2022 roku uczniowie z klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Dusznik Zdrój. Głównym wątkiem, przyświecającym temu wyjazdowi było przybliżenie sylwetki wielkiego Polaka, jakim był Fryderyk Chopin. Wycieczka opiewała więc pod hasłem „Śladami Wielkich Polaków – Fryderyk Chopin Duszniki 2022”.

W pierwszej kolejności dzieci wraz z opiekunami – P. Pobierowska, P. Rembiś, weszły na górę, na której znajdowało się schronisko „Muflon”. Tam podziwiały piękne widoki gór wraz z Karkonoszami i ich najwyższym szczytem Śnieżką, jadły kiełbaski pieczone w ognisku oraz uczestniczyły w konkursie plastycznym dotyczącym odwiedzonego miejsca. Po pierwszych górskich wrażeniach cała grupa zeszła do Muzeum Papiernictwa,
w którym dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych dotyczących czerpania papieru – tego samego na którym Fryderyk Chopin pisał swoje genialne nuty.

W dalszej kolejności cała wycieczka udała się Aleją Spacerową do Parku Zdrojowego. Podczas długiego spaceru wszyscy słuchaliśmy ciekawych opowieści i legend wygłaszanych przez naszego Pana Przewodnika. Dotyczyły one historii Dusznik, wielkich ludzi związanych z tą miejscowością, charakterystycznych budowli architektonicznych i przede wszystkim najsłynniejszych wód i ich leczniczych właściwościach.

Park Zdrojowych wraz z Dworkiem słynnego Polaka i fontanną, która porusza się w rytm Jego mazurków, okazał się być przepiękny w każdym detalu i warty obejrzenia. Nie dziwi fakt, iż Fryderyk Chopin bywał tu, spacerował i leczył się cudownymi wodami.

Wycieczkę do Dusznik Zdrój uważam za udaną ze względu na przepiękną okolicę i wiadomości jakie dzieci nabyły o wielkim Polaku.

 

Opublikował: Joanna Moszner
Data publikacji: 18-09-2022 22:05
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry