• Sukces naszego ucznia na Międzyszkolnym Turnieju Szachowym

3 kwietnia miał miejsce w PSP nr 25 w Opolu Międzyszkolny Turniej Szachowy. Uczestniczyli w nim wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach uczniowie PSP nr 25 w Opolu oraz PSP nr 32 w Opolu. W konkursie brało udział 12 zawodników. Rozegrano w sumie 68 partii szachowych.

• Międzyszkolny quiz wiedzy o gospodarce odpadami komunalnymi

Trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły, wyłoniona na drodze eliminacji szkolnych, konkurowała z innymi uczniami, prezentując swoją niemałą wiedzę na temat gospodarki odpadami komunalnymi. Pytania nie dotyczyły tylko segregacji odpadów, ale właściwie różnych poczynań Wydziału GOK, z którymi młodzież zaznajamiała się studiując stronę smieciopolis.opole.pl.

• Wielkanoc

Ostatni dzień przed świętami Wielkanocnymi to czas radosnych niespodzianek. Uczniowie z przejęciem szukali po wszystkich zakątkach wokół szkoły, drobnych słodkości, które zostawił im Zajączek. Radości było sporo i o to właśnie chodziło. To piękny zwyczaj, który staramy się od wielu lat pielęgnować.

• Wielkanoc

W Wielki Tydzień przed Wielkanocą to czas ostatnich przygotowań do świąt. Uczniowie klasy 3 już wiedzą, że nie tylko otrzymywanie, ale również dawanie jest powodem do radości. Postanowili więc sprawić swoim rodzicom Zajączka. Z przejęciem wyrabiali ciasto, foremkami wykrawali zajączki i wielkanocne baranki, a następnie je upiekli.

• Wesołych Świąt!

• Dzień Kolorowej Skarpetki

Światowy Dzień Zespołu Downa znany jako Dzień Kolorowej Skarpetki, obchodzony jest corocznie 21 marca.

Z tej okazji na całym świecie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, których celem jest propagowanie praw i dobra ludzi z Trisomią oraz integracja z nimi.

W tym dniu zwracaliśmy szczególną uwagę na unikalne cechy i talenty osób z zespołem Downa. Poprzez założenie skarpetek nie do pary wyraziliśmy  wsparcie i zrozumienie dla nich.

• Witaj Wiosno!

Przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę w szkole.

Każda klasa przystroiła swoją salę żeby jeszcze bardziej poczuć powiew wiosny oraz przygotowali wspólnie Marzanny klasowe.

Zapraszamy do fotorelacji.

• Klasa IV w poszukiwaniu oznak wiosny

21 marca uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni Urszuli Sowińskiej udali się do pobliskiego parku w poszukiwaniu oznak wiosny. Spacer był także świetną okazją do rozmowy na temat tradycji świąt wielkanocnych, integracji klasy, jak również zabawy na świeżym powietrzu.

• Dzień Otwarty

14 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Kandydaci na uczniów klasy pierwszej mieli okazję nie tylko poznać szkołę, ale też wykazać się sprawnością (co z przejęciem czynili) oraz poznać na czym polega nauka w szkole. Uczestniczyli w zajęciach kodowania, robotyki, wykonywali doświadczenia, ćwiczyli się w języku angielskim i niemieckim, a na koniec z dużym zaangażowaniem wykonywali pamiątkowe prace plastyczne.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49