• Zawody LA

Dnia 23 maja 2024 roku na stadionie miejskim im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się zawody lekkoatletyczne – Mistrzostwa Miasta Opola w kategorii Igrzyska Dzieci zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. W wydarzeniu wzięło udział 15 naszych młodych sportowców z klasy V, VI, VII.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 09. 40 ceremonią otwarcia, podczas której wszyscy uczestnicy zostali serdecznie powitani przez organizatorów.

• Konsultacje dla rodziców

• Finał Opolskich EkoGrantów

Tegoroczny konkurs Opolskie EkoGranty rozstrzygnięty. Uwaga, uwaga… wygraliśmy po raz kolejny! Zwycięstwo mocno nas zaskoczyło. Za całoroczne zmagania z gospodarowaniem odpadami zdobyliśmy I miejsce - EkoGrant o wartości 11 000  zł oraz interaktywną podłogę SmartFloor. Gratulacje dla wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków.

• Ekologiczny dzień sportu z okazji Dnia Ziemi

W naszej szkole sportu nie brakuje, nie brakuje nam także kreatywności. 22 kwietnia, nie zważając na chłód, uczniowie wzięli udział w sportowych potyczkach. Konkurencje były nietypowe, bo związane z segregacją odpadami i innymi dobrymi nawykami chroniącymi naszą planetę. Odbyły się wyścigi szeregów: zadaniem był m. in. bieg z kubkiem wody, rzuty odpadami do "śmietnika", układanie puzzli.

• Konkurs

26 kwietnia br. dwie przedstawicielki naszej szkoły zakwalifikowały się do międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Brzechwa i inni”. Z klasy 1 była to Laura Kobienia, a z klasy 3 - Tola Walerczak. Obie uczennice wróciły z nagrodami! Gratulujemy sukcesu i oby tak dalej!

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i ja"

Zakończyliśmy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”, którego celem było przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Podczas lekcji HIKu, w ramach których realizowany był projekt uczniowie poznawali Niemcy. Wykonaliśmy wszystkie zadania ujęte w projekcie, które przybliżyły uczniom kulturę, tradycję i zabytki omawianego państwa.

Za udział w projekcie otrzymaliśmy certyfikaty.

• Dzień Języków Obcych

W czwartek, 9 maja 2024 r. z okazji obchodów Dnia Języków Obcych odbyły się w naszej szkole niecodzienne lekcje języka niemieckiego i angielskiego – na sportowo, w formie podchodów językowych. Zabawa polegała na odnalezieniu i poprawnym rozwiązaniu zadań ukrytych w różnych miejscach na terenie szkoły. Uczniowie mieli za zadanie m. in. rozwiązać krzyżówkę, przejść przez labirynt, ułożyć puzzle, rozwiązać rebus.

• Spotkanie organizowane przez Ośrodek Wsparcia i Testów w Opolu we współpracy z Oddziałem Opolskim PFRON

• II Mistrzostwa Opola w Tabliczce Mnożenia

W środę – 17 kwietnia reprezentacja uczniów kl. III – Maja, Marysia, Marcin i Piotrek wzięli udział w II Mistrzostwach Opola w Tabliczce Mnożenia. Uczniowie startowali w czterech indywidualnych i jednej grupowej konkurencji, przeprowadzanych na kartach Grabowskiego. Oprócz opanowania tabliczki mnożenia i dzielenia ważna była szybkość i mocne nerwy.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49