Aktualności
- 31.05.2026
Mistrzostwa Miasta Opola w Lekkiej Atletyce – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
27 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Miasta Opola w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy zaprezentowali się znakomicie, zdobywając dwa medale!
- 27.05.2026
Festyn
Festyn z okazji otwarcia hali sportowej przeszedł do historii jako dzień pełen radości, wzruszeń i wspólnej zabawy. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości, którzy wspólnie świętowali otwarcie długo wyczekiwanej hali sportowej.
Uczniowie przygotowali niezwykły program artystyczny w formie podróży pociągiem relacji „MARZENIA – SUKCES”. W naszym wyjątkowym pociągu znalazły się wagony taneczne, sportowe i wokalne, a także wagon z pokazem mody sportowej.
- 27.05.2026
Otwarcie hali sportowej
W minioną środę w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej hali sportowej. Był to dzień pełen emocji, radości i dumy, na który cała społeczność szkolna czekała z ogromną niecierpliwością.
Uroczystość przyjęła niezwykle oryginalną formę podróży pociągiem relacji „MARZENIA – SUKCES”. Wspólnie wyruszyliśmy w symboliczną podróż, pokazując, że dzięki wytrwałości, współpracy i wierze w marzenia można osiągnąć wielki cel.
- 27.05.2026
Brązowy medal Mai Szynol na Europejskim Festiwalu Judo
Maja Szynol wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w Judo Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Europejskim Festiwalu Judo, które odbyły się w dniach 15 – 17 maja 2026 r. w Elblągu.
Zawodniczka klubu JUDO UKS OKAY OPOLE wróciła z zawodów z brązowym medalem. To ogromne osiągnięcie, szczególnie że był to jej pierwszy wyjazd na zawody tej rangi.
Maja stoczyła trzy walki, mierząc się wyłącznie z przeciwnikami płci męskiej.
- 27.05.2026
Aktywna świetlica
W obecnym roku szkolnym uczniowie świetlicy aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Aktywna świetlica. Miejsce pełne pomysłów”. Przez cały rok dzieci realizowały różnorodne zadania rozwijające kreatywność, wyobraźnię, umiejętność współpracy oraz zainteresowania artystyczne i edukacyjne. Zajęcia były doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, wspólnego odkrywania nowych pomysłów oraz spędzania czasu w twórczej i przyjaznej atmosferze. Udział w projekcie dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji, inspiracji oraz satysfakcji z podejmowanych działań.
- 24.05.2026
Eko lekcja
Uczniowie klas I i II poznali, jak świadomie i odpowiedzialnie wykorzystywać zasoby naturalne oraz jak ważną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie podczas warsztatów „Pszczoły w klimacie zero waste”. Warsztaty te są częścią projektu realizowanego przez miasto Opole we współpracy z Fundacją Odzyskaj Środowisko, firmami Elektroniczne Śmieci i ERP Polska, pod nazwą „Pasieka w sercu Opola”.
- 24.05.2026
Wycieczka klas I - III
W zeszły piątek uczniowie klas I - III wyruszyli żółtym szlakiem z Przełęczy Tąpadła na Ślężę.
Na początku towarzyszyła im delikatna mżawka, która na szczęście szybko ustąpiła, a na szczycie poczuli się jak w chmurach.
Podczas tej wyprawy dzieci miały okazję poznać fascynujące legendy związane ze Ślężą oraz przyjrzeć się z bliska roślinom i zwierzętom zamieszkującym Ślężański Park Krajobrazowy. Największym jednak odkryciem było to, że w schronisku PTTK nie spotkały bezdomnych psów.
Data publikacji: 02-07-2018 11:49
Powrót do poprzedniej strony »