• Projekt

10. 6 klasa 3 uczestniczyła w drugiej części projektu edukacyjnego „Mały Opolanin”. Tym razem zajęcia odbyły się w Muzeum Wsi Opolskiej. W historycznej scenerii uczniowie ćwiczyli nowoczesne techniki artystyczne.

• Propozycja wydarzeń wakacyjnych organizowanych w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu

W związku ze zbliżającymi się wakacjami uprzejmie informujemy, że na naszej stronie jest już harmonogram zajęć proponowanych przez Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu.

Harmonogram znajduje się pod linkiem:

https://mcwe.opole.pl/aktualnoscimodn/1738-propozycje-zaj%C4%99%C4%87-wakacyjnych-organizowanych-w-mcwe-w-2024-r.html. Uczestnictwo w zajęciach możliwe jest tylko po wcześniejszym zapisaniu się, do czego odsyła link bezpośrednio z harmonogramu. Zainteresowanym uczniom proponujemy zajęcia z obszarów, m.in.: informatyczno - techniczny, artystyczny, języków obcych, eksperyment, gry i zabawy, podróżniczy, pedagogiczno - psychologiczny, ekologia, pierwsza pomoc.

• Zebranie dla rodziców

Podczas zebrania będą Państwo poproszeni o wypełnienie deklaracji uczestnictwa waszych dzieci w nauce języka mniejszości - języka niemieckiego. Klasa I będzie pracowała na nowym zestawie książek "Das Zauberuch", koszt podręcznika to 38,61 zł, a ćwiczeń 19,71 zł. Pieniądze będą zbierane podczas zebrania, a książki zostaną zamówione grupowo przez nauczyciela. Do zakupu indywidualnego zostanie tylko podręcznik do nauki religii.

• Wycieczka do ZOO

Korzystając z pięknej pogody i ostatnich dni nauki w szkole klasa V wraz z nauczycielami wybrała się na wycieczkę do naszego opolskiego ZOO. Dzieci podziwiały zwierzęta, utrwalając przy tym swoją wiedzę, jednak najbardziej były zachwycone nowym pawilonem "Wodny Świat", poznały mieszkańców naszej rzeki Odry oraz kawałek życia pod wodą. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na zabawę i pyszne lody. Takie wyjścia sprzyjają integracji zespołu klasowego.

• Międzyszkolny Turniej Szachowy

18 czerwca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Szachowy. Uczestniczyli w nim wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach uczniowie starszych klas PSP nr 25 w Opolu oraz PSP nr 32 w Opolu. W turnieju brało udział 10 zawodników. Rozegrano w sumie 46 partii szachowych.

• Podsumowanie konkursów profilaktycznych

Jury wytypowało uczniów do nagród.

W konkursie pozaszkolnym pod nazwą "Jestem kulturalny, a Ty" zostali nagrodzeni: I miejsce Dorota Piechaczek oraz miejsca drugie Liliana Zdero i Jagoda Guz.

W konkursie z zakresu bezpieczeństwa pt. "Potrafię się relaksować" pierwsze miejsce Piotr Globisz, Dorota Piechaczek, Marysia Rogala.

Gratulujemy uczniom. ????

Więcej aktualności