Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm NIE JEST CHOROBĄ, a zaburzeniem rozwoju. Zaczyna się we wczesnym dzieciństwie i towarzyszy przez całe życie.

Osoby z autyzmem mają problemy z nawiązywaniem kontaktów, prawidłowymi relacjami z innymi, komunikacją, myśleniem abstrakcyjnym, a czasem też trudności w nauce.

Na pierwszy rzut oka może się mylnie wydawać, że osoby ze spektrum autyzmu nie lubią kontaktu z ludźmi. W rzeczywistości zazwyczaj chcą nawiązywać przyjacielskie relacje, jednak sprawia im to trudność ze względu na posiadanie niewystarczających umiejętności w tym zakresie.

Dzieciom tym, przez całe życie, towarzyszy również autostymulacja, mająca na celu dostarczenie doznań sensorycznych. Podczas autostymulacji autysta koncentruje na niej tak mocno, że nie dostrzega sygnałów dobiegających z otoczenia.


Autyzm może przyjmować różną postać, od łagodnych objawów, po bardzo nasilone, utrudniające funkcjonowanie w każdej sferze życia. Dzięki oddziaływaniom terapeutycznym i edukacyjnym można poprawić funkcjonowanie osób ze spektrum autyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu informacyjnego:

Autyzm wprowadza zmysły w błąd - Zachowania

Poniższy film ten, będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu, ma na celu podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji w przyszłych pokoleniach.

Amazing things Happen - czyta Kayah

 

 

Opublikował: Krystyna Borecka
Data publikacji: 01-04-2020 22:20
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry