Aktualności

 • Wakacje!

  Dzisiaj zakończyliśmy rok szkolny 2019/20 i rozpoczęliśmy zasłużone WAKACJE!

 • Dzień wolny od zajęć

  Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego  2019/2020 dzień 12 czerwca 2020r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
  W tym dniu nie odbędą się zajęcia  on-line oraz nie będzie przekazywany materiał edukacyjny do pracy samodzielnej.

 • Dzień Dziecka

  1 czerwca obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o prawach dziecka. Są one zapisane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Deklaracji praw dziecka. O ich przestrzeganie dba Rzecznik Praw Dziecka. Wśród  praw tych jest m.in. prawo do miłości i szacunku, prywatności, radości, niewiedzy, niepowodzenia i łez, prawo do zabawy i nauki, wyrażania własnych myśli i uczuć, prawo do przeciwstawianiu się złu.

 • Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

  Zasady korzystania  z biblioteki szkolnej w zakresie przyjmowania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w czasie epidemii koronawirusa

 • Konsultacje dla uczniów

  Od 1 czerwca  w szkole zostaną zorganizowane konsultacje dla uczniów klasy I – VI potrzebujących wsparcia w zakresie poszczególnych przedmiotów. Zajęcia będą odbywać się zgodnie ze ściśle określonymi zasadami bezpieczeństwa. Ze względu na możliwości lokalowe szkoły jednorazowo w konsultacjach grupowych będzie mogło wziąć udział do 7 uczniów.

  Aby uczeń mógł wziąć udział w konsultacjach należy zapoznać się z procedurami (umieszczone poniżej), a następnie wypełnić oświadczenie (umieszczone poniżej) i przesłać na adres sekretariat@psp32opole.eu w formie zdjęcia lub skanu do 28. 05.2020r. (czwartek)  do godz. 13.

  W dniu pierwszych konsultacji należy dostarczyć do szkoły wersję papierową oświadczenia. Oświadczenie składane jest jednorazowo i musi zostać podpisane przez obojga rodziców.

  Następnie poprzez Teams należy zgłosić nauczycielowi przedmiotu chęć uczestnictwa                        w konsultacjach oraz wyszczególnić konkretne zagadnienia do wyjaśnienia ewentualnie wskazać problematyczny temat do omówienia. Pozwoli to zaplanować zajęcia tak, by wszyscy potrzebujący wsparcia uczniowie, mogli z nich skorzystać.  

  Po zebraniu oświadczeń i zgłoszeń  nauczyciel przedmiotu  poinformuje Państwa o właściwym terminie konsultacji zgodnie z planem ułożonym przez dyrektora szkoły.

  Jednocześnie przypominam, że możliwość uczestniczenia w konsultacjach nie powoduje żadnych zmian w dotychczasowym sposobie zdalnego nauczania. Konsultacje będą odbywać się w godzinach popołudniowych i dotyczyć będą tylko zagadnień zgłoszonych nauczycielowi przedmiotu.

   

 • Klasa I r.szk. 2020/21

  Lista kandydatów przyjętych do klasy I, zamieszkałych poza obwodem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Opolu.

 • Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa

  Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Opolu w stanie zagrożenia epidemicznego dla organizacji zajęć dla uczniów

 • Informacja dla Rodziców - rekrutacja

  Lista kandydatów do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem szkoły

 • Wokół majowych świąt

  Drodzy Uczniowie,

  z początkiem maja obchodzimy kilka ważnych świąt:

  - 1 maja – Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy - ustanowione na pamiątkę strajków robotników w USA w 1886 roku, podczas których domagano się m.in. 8-godzinnego dnia pracy.

  Dziś przypomina o prawach pracowników i szacunku dla pracy.

  Posłuchaj ->  wiersz Juliana Tuwima „Wszyscy dla Wszystkich” czyta Piotr  Fronczewski  ->  https://www.youtube.com/watch?v=TUEW7eflJCg

   

  - 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą – przypomnienie o tradycji i znaczeniu barw narodowych oraz więzi z Ojczyzną

  Zainspiruj się  ->  zrób swoją flagę  ->  https://www.slubice24.pl/images/2018/aktualnosci/dzien_flagi_harcerze.jpg

   

  - 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja – ustanowione na pamiątkę uchwalenia przez polski sejm w 1791 roku jednej z pierwszych na świecie ustaw zasadniczych

  Dowiedz się  ->  Jak powstała Konstytucja w Polsce?  -> https://www.youtube.com/watch?v=-GBAolHelHs

   

  Jednocześnie 1 maja to 16 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a 9 maja - Dzień Unii Europejskiej

  Zobacz -> Po co nam Unia Europejska? ->  https://www.youtube.com/watch?v=MmbS2O-IVU8

 • Uwaga, uczniowie - konkurs!

  Uwaga, uczniowie - konkurs!
  Jeśli lubisz ortografię, to wyzwanie jest dla Ciebie - podejmij je, bo jest o co walczyć! Właśnie ruszyła pierwsza edycja konkursu
  „MISTRZ ORTOGRAFII"
  i
  „MISTRZ DYKTAND”
  Zarejestruj się na stronie www.dyktanda.pl, gdzie będziesz zdobywać punkty za rozwiązywanie dyktand lub ich samodzielne tworzenie. Im więcej punktów zbierzesz, tym większa Twoja szansa na zwycięstwo! Na najlepszych z najlepszych czekają mistrzowskie tytuły i ponad 600 paczek z atrakcyjnymi nagrodami.
  Konkurs rozpoczyna się 24 kwietnia i potrwa do 24 maja. Pokaż wszystkim kto tu jest mistrzem w swojej klasie, nie zwlekaj dołącz już dziś! Więcej informacji czeka na Ciebie na stronie www.dyktanda.pl.

   

   

   

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry