• Wakacje!

Dzisiaj zakończyliśmy rok szkolny 2019/20 i rozpoczęliśmy zasłużone WAKACJE!

• Dzień wolny od zajęć

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego  2019/2020 dzień 12 czerwca 2020r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
    W tym dniu nie odbędą się zajęcia  on-line oraz nie będzie przekazywany materiał edukacyjny do pracy samodzielnej.

• Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o prawach dziecka. Są one zapisane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Deklaracji praw dziecka. O ich przestrzeganie dba Rzecznik Praw Dziecka. Wśród  praw tych jest m.in. prawo do miłości i szacunku, prywatności, radości, niewiedzy, niepowodzenia i łez, prawo do zabawy i nauki, wyrażania własnych myśli i uczuć, prawo do przeciwstawianiu się złu.

• Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

Zasady korzystania  z biblioteki szkolnej w zakresie przyjmowania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w czasie epidemii koronawirusa

• Konsultacje dla uczniów

Od 1 czerwca  w szkole zostaną zorganizowane konsultacje dla uczniów klasy I – VI potrzebujących wsparcia w zakresie poszczególnych przedmiotów. Zajęcia będą odbywać się zgodnie ze ściśle określonymi zasadami bezpieczeństwa. Ze względu na możliwości lokalowe szkoły jednorazowo w konsultacjach grupowych będzie mogło wziąć udział do 7 uczniów.

Aby uczeń mógł wziąć udział w konsultacjach należy zapoznać się z procedurami (umieszczone poniżej), a następnie wypełnić oświadczenie (umieszczone poniżej) i przesłać na adres sekretariat@psp32opole.eu w formie zdjęcia lub skanu do 28. 05.2020r. (czwartek)  do godz. 13.

W dniu pierwszych konsultacji należy dostarczyć do szkoły wersję papierową oświadczenia. Oświadczenie składane jest jednorazowo i musi zostać podpisane przez obojga rodziców.

Następnie poprzez Teams należy zgłosić nauczycielowi przedmiotu chęć uczestnictwa                        w konsultacjach oraz wyszczególnić konkretne zagadnienia do wyjaśnienia ewentualnie wskazać problematyczny temat do omówienia. Pozwoli to zaplanować zajęcia tak, by wszyscy potrzebujący wsparcia uczniowie, mogli z nich skorzystać.

Po zebraniu oświadczeń i zgłoszeń  nauczyciel przedmiotu  poinformuje Państwa o właściwym terminie konsultacji zgodnie z planem ułożonym przez dyrektora szkoły.

Jednocześnie przypominam, że możliwość uczestniczenia w konsultacjach nie powoduje żadnych zmian w dotychczasowym sposobie zdalnego nauczania. Konsultacje będą odbywać się w godzinach popołudniowych i dotyczyć będą tylko zagadnień zgłoszonych nauczycielowi przedmiotu.

• Klasa I r.szk. 2020/21

Lista kandydatów przyjętych do klasy I, zamieszkałych poza obwodem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Opolu.

• Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Opolu w stanie zagrożenia epidemicznego dla organizacji zajęć dla uczniów

• Informacja dla Rodziców - rekrutacja

Lista kandydatów do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem szkoły

• Wokół majowych świąt

Drodzy Uczniowie,

z początkiem maja obchodzimy kilka ważnych świąt:

- 1 maja – Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy - ustanowione na pamiątkę strajków robotników w USA w 1886 roku, podczas których domagano się m.in. 8-godzinnego dnia pracy.

Dziś przypomina o prawach pracowników i szacunku dla pracy.

Posłuchaj ->  wiersz Juliana Tuwima „Wszyscy dla Wszystkich” czyta Piotr  Fronczewski  ->  https://www.youtube.com/watch?v=TUEW7eflJCg

- 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą – przypomnienie o tradycji i znaczeniu barw narodowych oraz więzi z Ojczyzną

Zainspiruj się  ->  zrób swoją flagę  ->  https://www.slubice24.pl/images/2018/aktualnosci/dzien_flagi_harcerze.jpg

- 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja – ustanowione na pamiątkę uchwalenia przez polski sejm w 1791 roku jednej z pierwszych na świecie ustaw zasadniczych

Dowiedz się  ->  Jak powstała Konstytucja w Polsce?  -> https://www.youtube.com/watch?v=-GBAolHelHs

Jednocześnie 1 maja to 16 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a 9 maja - Dzień Unii Europejskiej

Zobacz -> Po co nam Unia Europejska? ->  https://www.youtube.com/watch?v=MmbS2O-IVU8

Uwaga, uczniowie - konkurs!
    Jeśli lubisz ortografię, to wyzwanie jest dla Ciebie - podejmij je, bo jest o co walczyć! Właśnie ruszyła pierwsza edycja konkursu
    „MISTRZ ORTOGRAFII"
    „MISTRZ DYKTAND”
    Zarejestruj się na stronie www.dyktanda.pl, gdzie będziesz zdobywać punkty za rozwiązywanie dyktand lub ich samodzielne tworzenie. Im więcej punktów zbierzesz, tym większa Twoja szansa na zwycięstwo! Na najlepszych z najlepszych czekają mistrzowskie tytuły i ponad 600 paczek z atrakcyjnymi nagrodami.
    Konkurs rozpoczyna się 24 kwietnia i potrwa do 24 maja. Pokaż wszystkim kto tu jest mistrzem w swojej klasie, nie zwlekaj dołącz już dziś! Więcej informacji czeka na Ciebie na stronie www.dyktanda.pl.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49