• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tradycyjnie, od kilku lat, w październiku, obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez   Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ważną rolę biblioteki szkolnej w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:
                „Z książką Ci do twarzy”

W ramach obchodów zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania ze zbiorów oraz do wzięcia udziału w następujących wydarzeniach:
    - wystawa książek „Nauczyciele i pracownicy szkoły czytali, czytają i polecają”
    - wystawa prac plastycznych uczniów klasy I „ Ilustracja do mojej ulubionej książki”
    - konkursy „Poznajemy zawody – bibliotekarz” – dla uczniów klas II – III            i IV – VI
    - akcja czytelnicza „Wylosuj sobie książkę na jesienne dni”
    - udział w akcji „Zaczytani”
    - konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”

• Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Waszego Święta
    pragniemy złożyć życzenia szczere, prawdziwe
    z uczniowskich serc płynące,
    życzenia pełne szacunku i uznania za trud wkładany w naszą edukację i wychowanie.
    Życzymy Wam zdrowia i szczęścia w życiu osobistym, a w pracy zawodowej pomyślności i samych sukcesów

• Międzynarodowy Turniej Judo

Uczniowie biorą udział w zajęciach sportowych w placówce wsparcia dziennego Pozytywka. Milena Dandyk, Emilia Chochel, Filip Dzierżanowski i Tymon Walerczak wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Judo organizowanym przez Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole i wszyscy stanęli na podium.

Gratulujemy!

• Dzień Chłopaka

30 września nie zapomniałyśmy o chłopcach. Otrzymali świetny (jak widać) upominek, a następnie pobawiliśmy się w nasze ulubione klasowe zabawy.

• Smacznie i zdrowo

Smacznie i zdrowo, czyli w kręgu warzyw. Tym razem degustujemy ziemniaki w łupinie z masłem i solą. PYCHA.

• Tydzień gier planszowych

Tydzień gier planszowych na świetlicy. Uczniowie tworzyli reguły, projektowali i wykonywali plansze. A teraz rozpoczęły się świetlicowe potyczki planszowe. UDANEJ ZABAWY

• Witamy w szkole!

1 września do społeczności szkolnej dołączyło 15 uczniów: 3 dziewczynki i 12 chłopców. Dzieci i rodziców powitały dyrektor szkoły i wychowawca klasy. Nowi uczniowie na znak gotowości rozpoczęcia szkolnej przygody wpisali się do wielkiej księgi uczniów szkoły. Następnie na osłodę pierwszych chwil w szkole otrzymali tyty pełne słodkości. Kiedy zabrzmiał pierwszy dzwonek udali się do swojej sali.

Życzymy Wam wszystkiego dobrego i wielu sukcesów w szkole!

• Zmiana godziny rozpoczęcia zajęć dla klas IV-VI

Od poniedziałku 7.09.2020 klasy IV-VI rozpoczynają zajęcia o godz. 8:00

• 1 września

Rozpoczynamy dziś nowy rok szkolny 2020/2021, który niesie wiele zmian i nowości. Największą z nich jest nowa organizacja codziennego życia szkoły. Szkoła musi dostosować swoją działalność do panującej  sytuacji epidemiologicznej. Od 1września, po prawie półrocznej przerwie wracamy do nauczania stacjonarnego i wszyscy mamy nadzieję dotrwać tak do wakacji. Każda osoba przebywająca na terenie szkoły musi dostosować się do obowiązujących w szkole nowych przepisów, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców.

Gorąco witam Wszystkich w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, a szczególnie naszych najmłodszych uczniów, pierwszoklasistów. To dla nich bardzo ważny dzień. Dzisiaj rozpoczynają swoją szkolną przygodę.

Drodzy Uczniowie!

Wierzę, że od początku roku szkolnego z zapałem i ciekawością przystąpicie do pracy. Jaki będzie ten rok w dużej mierze zależy od Was - od Waszej ambicji, wytrwałości i sumienności.

Życzę Wam jak najlepszych wyników w nauce i zachęcam do rozwijania swoich talentów.

Szanowni Pedagodzy, Pracownicy Szkoły, Rodzice!

Przed nami kolejny rok, kolejne obowiązki i nowe zadania. Rok trudny. Życzę aby był spokojny i bezpieczny. Niech każdy jego pracowity dzień niesie satysfakcję i optymizm .

Barbara Ottenbreit

Dyrektor PSP 32 w Opolu.

• REKRUTACJA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Informacje dotyczące rekrutacji oraz regulamin świetlicy i karta zgłoszenia