Aktualności

 • Akcja #beeyope

  Na przełomie kwietnia – maja uczniowie klasy 4 i 5 wzięły udział w akcji #beeyope, organizowanej przez YOPE, Fundację BNP Paribas i Fundację Łąka. Podczas lekcji uczniowie poznawali świat dzikich pszczół i polnych kwiatów. Dowiedzieli się dlaczego tak ważne są one dla środowiska naturalnego. W trakcie lekcji uczniowie z wielkim zapałem rozwiązywali zagadki w zeszycie ćwiczeń, odkrywali i siali różne rodzaje nasion.

 • Wycieczka do Krakowa

  18 maja 2023 roku uczniowie klas IV – VI wyjechali na jednodniową wycieczkę do Krakowa.

  Zwiedzanie tego pięknego miasta rozpoczęli od Kościoła Mariackiego z przepięknym Ołtarzem Wita Stwosza. Ponadto byli w Katedrze z grobami królewskimi, weszli, aby dotknąć Dzwonu Zygmunta oraz odbyli spacer Traktem Królewskim od Wawelu na Rynek.

  Wszystkim bardzo podobała się lekcja w Muzeum Rynku Podziemnego - „Dzień jak co dzień.

 • Kolonia 2023

 • Szanowni Państwo

  Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza wszystkich uczniów i pracowników Waszej placówki do udziału w cyklu rodzinnych spotkań podróżniczych „4 Strony Marzeń”, który odbędzie się w dniach 22 - 26 maja 2023 r. w siedzibie Filii nr 4 MBP, przy ul. Książąt Opolskich 48 - 50 („Rondo”).

  „4 strony marzeń” to cykl spotkań podróżniczych adresowanych do młodego odbiorcy. Przez pięć dni z rzędu wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy zachęcać dzieci do podróżowania.

 • Niezapomniane spotkanie literackie z Grahamem Mastertonem

 • Darmowe zajęcia szachowe - AZS OPOLE

  W ramach programu "Od pionka do hetmana", wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, AZS KU Politechniki Opolskiej prowadzi DARMOWE zajęcia szachowe dla dzieci ze szkół podstawowych. Od maja  nasi instruktorzy prowadzą zajęcia w salce szachowej PSP nr 2 w Opolu przy ul. Katowickiej 35. Od września natomiast zajęcia te rozpoczną się w kilku opolskich szkołach.

 • Spotkania Prezydenta Miasta Opola z mieszkańcami Dzielnic

 • Dzień Świadomości Autyzmu

  2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a kwiecień to Miesiąc Wiedzy nt. Autyzmu. W naszej szkole zorganizowaliśmy wydarzenia propagujące zrozumienie i wsparcie dla osób z autyzmem. 

  Obecnie w Polsce w spektrum autyzmu żyje około 1% zdiagnozowanych dzieci.

 • 5 kwiecień

  Dziś kolejna klasa naszej szkoły wybrała się do Opola. Drugoklasiści rozpoczęli wycieczkę od pobytu w ReUżytkowni. Tam wysłuchali krótkiej prelekcji na temat drugiego życia niezniszczonych rzeczy, a następnie mieli okazję wymienić przyniesione przez siebie przedmioty na dwa inne, które sobie wybrali. Następnie udali się do MCWE, aby uczestniczyć w wielkanocnych warsztatach.

 • 30 marzec

  W przededniu świąt uczniowie klasy 2 postanowili sprawić swoim rodzicom niespodziankę.

  Przez tydzień dbali o posianą przez siebie rzeżuchę troskliwie ją podlewając i obserwując jak pięknie się zazielenia. Następnie wycinali i wyklejali zająca, który stał się wesołym dodatkiem do prezentu. Okazało się, że rodzice też pomyśleli o swoich pociechach i sprawili uczniom niespodziankę.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry