Aktualności

 • Śniadanie daje moc

  8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dlatego już od kilku lat w tym dniu uczniowie kl. I - III uczą się przygotowywać zdrowe śniadanie, poznają piramidę żywieniową z zasadami zdrowego odżywiania oraz wykonują prace plastyczne. Warto wspomnieć, że szkoła bierze udział w projekcie „Warzywa i owoce w szkole”, który kształtuje u najmłodszych uczniów nawyk codziennego spożywania warzyw, owoców oraz produktów mlecznych.

 • Bal Wszystkich Świętych

  Zgodnie z tradycją w naszej szkole 31 października - wtorek, odbył się Bal Anioła. Dzieci były przebrane za świętych lub aniołów. Rozpoczął się od spaceru po Sławicach, który skierowaliśmy na cmentarz, gdzie uczniowie kl. VII poprowadzili dziesiątkę różańca za zmarłych. Po powrocie do szkoły odbył się pokaz strojów świętych oraz quizy.

 • UNICEF POLSKA

  Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji placówek edukacyjnych zrzeszonych w UNICEF POLSKA! 20 listopada czeka na naszych milusińskich wiele aktywności.

 • Europa i ja

  W roku szkolnym 2023/ 24 klasy V i VI przystąpiły do udziału w III edycji Projektu Edukacyjnego „EUROPA I JA”, którego celem jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań. Krajem, który wybraliśmy są Niemcy. Projekt składa się z 10 zadań.

 • Zbiórka elektroodpadów

 • Zbieramy makulaturę

 • „Wokół Mikołaja Kopernika”

  „Wokół Mikołaja Kopernia” to hasło, które towarzyszyło uczniom klas V – VII podczas Nocy Bibliotek zorganizowanej w naszej szkole w nocy z 6 na 7 października br. Uczniowie biorący w niej udział uczestniczyli w wielu konkursach, których motywem przewodnim był oczywiście Mikołaj Kopernik. Wieczór wypełniły konkursy językowe, matematyczne, geograficzne i plastyczne, seans filmowy oraz… luneta, przez którą uczestnicy próbowali oglądać niebo.

 • Relacje z Tygodnia Dbania O Relacje

  W roku szkolnym 2023/ 2024 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego Tydzień Dbania O Relacje. Projekt organizowany jest przez Fundację “Dbam o Mój Zasięg”.

  “SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.“

 • Warsztaty Biblioteka Austriacka

  W środę 25. 10. 2023 klasa III wzięła udział w warsztatach literacko – językowych organizowanych przez Bibliotekę Austriacką w Opolu w ramach XX Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Na spotkaniu dzieci wprowadzone zostały w świat bajki Braci Grimm „Frau Holle” poprzez czytanie tekstu w języku niemieckim połączone z kinem obrazkowym oraz nauką słówek.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry