Aktualności

 • Przygotowania do Kiermaszu Adwentowego

  20 listopada odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne, podczas których powstawały ozdoby na Kiermasz Adwentowy. Pod okiem mam naszych uczniów Pani Pawlety i Pani Walerczak powstały naprawdę wspaniałe rzeczy. Bardzo się cieszymy za tak liczne przybycie uczniów wraz z rodzicami. Wszystkie prace będzie można nabyć na XVII już Kiermaszu Adwentowym.

 • Zaproszenie

  Mamy przyjemność zaprosić
  wszystkich zainteresowanych na
  XVII Kiermasz Adwentowy,
  który odbędzie się w niedzielę 2 grudnia 2018 roku
  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 32
  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Opolu (Sławicach)
  od godziny 1500.

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne

  oraz uczniowie

 • Konkurs

  W Opolskim Ratuszu odbyło się dzisiaj rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na niebieski pojemnik, w którym wzięły udział prace uczniów naszej szkoły. Miło mi ogłosić, że w konkursie III miejsce w kategorii klas I - IV zdobyła  praca Mai Sobockiej z kl. II, a w kategorii dla uczniów kl. V - VI praca plastyczna Madzi Moździerz zdobyła I miejsce.

 • Wycieczka do Wrocławia i Brzegu

  13 listopada uczniowie klas IV - VI wybrali się na wycieczkę szkolną "Jak Feniks z popiołów" do Wrocławia i Brzegu w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Zwiedzanie rozpoczęli od rynku wrocławskiego. Pan przewodnik pokazał i opowiadał o Starym Ratuszu z pręgierzem, kamienicach wokół rynku, dawnych domkach altarystów "Jaś i Małgosia", Filharmonii Wrocławskiej, Piwnicy Świdnickiej, Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego.

 • Zaproszenie na warsztaty

  20 listopada 2018 r. o godz. 1700 odbędą się warsztaty, na których powstaną ozdoby sprzedawane podczas Kiermaszu Adwentowego. Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców do tworzenia.

 • Śniadanie daje moc

  Młodsi uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Tym razem uczniowie z kl. I przygotowywali kanapki, z kl. II sałatki i przekąski warzywne, a najstarsi sałatki, szaszłyki i koreczki owocowe.

 • Obchody Święta Niepodległości

  Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w naszej szkole już 8 listopada. To właśnie w tym dniu przybyli do na rycerze z Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy zaprezentowali Żywą Lekcję Historii "Odzyskanie Niepodległości". W jej przeprowadzenie zaangażowanych zostało wielu uczniów z naszej szkoły, ku ich ogromnej radości.

  9 listopada już od 6. 30 widać było podniosły charakter dnia.

 • Bal Wszystkich Świętych

  W tygodniu szczególnej pamięci o zmarłych, uczniowie naszej szkoły zwrócili się ku swoim świętym patronom. Orszak Wszystkich Świętych - w marszu ulicami Opola (Sławic) - oznajmił wszem i wobec swoją radość z przebywania w "Niebiańskiej Krainie". Na cmentarzu pomodliliśmy się za wszystkich zmarłych, a w szkole balowaliśmy w takt anielskich śpiewów.

 • Halloween

  W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween. Dzieci, które tego dnia przyszły do szkoły przebrane mogły liczyć na konkurs na najstraszniejsze przebranie, z którego nieoczekiwanie skorzystali też niektórzy nauczyciele. Wyniki tego konkursu ogłoszono w trakcie dyskoteki.

  O słodką oprawę zabawy zadbał Samorząd Uczniowski przygotowując halloweenowe słodkości.

 • 29. 10. dzień spódniczki

  Nawet jeśli na co dzień za spódnicami nie przepadasz, 29 października zrobiliśmy wyjątek. Nasze ulubione spodnie odpoczęły i ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby, w końcu Światowy Dzień Spódnicy trzeba było należycie uczcić!

  Kiedyś spódnice były elementem męskiego ubioru, do dziś zresztą noszą je przedstawiciele niektórych subkultur. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy świetnie się bawili.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie