Aktualności

 • Dzień otwarty w PSP 33

  Uczniowie klasy VI zostali zaproszeni przez Dyrekcję PSP 33 w Opolu na Dzień Otwarty w ich szkole. Odbył się on 18 marca. Dzieci uczestniczyły w 4 rodzajach zajęć: historycznych, informatycznych, fizycznych oraz niemiecko - biologicznych.

 • Spotkanie klasy IV i V z pracownikiem MDK

  13 marca klasy IV i V wybrały się na spotkanie profilaktyczne z pracownikiem MDK w Opolu. Zajęcia były podzielone na dwie części.

  W pierwszej części uczniowie zostali podzieleni na przypadkowe zgrane grupy, w których mieli narysować coś o sobie i ułożyć krótki wierszyk, natomiast w drugiej części dzieci rozmawiały o asertywności oraz obejrzały 3 filmiki, po których wyrażali swoje refleksje.

  Pan prowadzący zajęcia bardzo pochwalił uczniów za ich aktywność i kreatywność.

 • Dzień otwarty

 • Mistrzostwa Opola w Narciarstwie Alpejskim

  Pierwszy raz reprezentacja naszej szkoły: Kuba Czech, Tymon Walerczak i Zosia Czech brała udział w Mistrzostwach Opola w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się 28 lutego w Zieleńcu. Trasa slalomu była wymagająca, dlatego radość ogromna, gdyż Zosia zdobyła III miejsce, a Tymon IV. Naszym uczniom i ich rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów za rok.

 • Spotkanie klasy VI z pracownikami MDK

  27 lutego klasa VI wybrała się na spotkanie profilaktyczne z pracownikami MDK w Opolu. Zajęcia były podzielone na dwie części.

  W pierwszej części uczniowie obejrzeli film dotyczący zgrania klasy a następnie uczestniczyli w warsztatach, na których opowiadali sobie różne miłe rzeczy oraz rysowali herb, układali piosenkę i okrzyki o klasie.

  W drugiej części dzieci rozmawiały o asertywności oraz obejrzeli 3 filmiki, po których wyrażali swoje refleksje.

  Na drugi dzień w szkole klasa VI stwierdziła, że zajęcia były bardzo fajne i po nich inaczej patrzą na siebie.

 • Podsumowanie klasowych projektów edukacyjnych

 • Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu zorganizowali kolejną XIII edycję Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”. Konkurs odbył się w dniu 20 lutego w auli szkolnej.
  Szkołę reprezentowały w kategorii klas I - III: Emilia Chochel, Laura Hennek, Helenka Kroll jako zespół SWEET GIRLS i zajęły miejsce III, natomiast w kategorii klas IV - VI: Magdalena Moździerz i Paulina Kulik jako zespół The Suns i zajęły miejsce II.

 • Bal Karnawałowy 14. 02. 2019

  Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 14 lutego 2019 roku.
  Na korytarzu szkolnym pojawiły się kolorowe postaci.

 • Noc w szkole "Kraina lodu"

  15 lutego odbyła się w naszej szkole II Noc Bibliotek pt. "Kierunek KRAINA LODU".

  Uczniowie klas IV - VI po przybyciu do szkoły wysłuchali prezentacji multimedialnej o dwóch najzimniejszych miejscach na ziemi a następnie rozwiązywali różne zadania na 7 różnych stacjach (język niemiecki, język polski, matematyka, przyroda, łamigłówki, zręczność, plastyka). O pierwsze miejsce rywalizowało między sobą 7 grup. Dzieci szybko uporały się z zadaniami i wykonywały również dodatkowe ćwiczenia.

 • Pismo Dyrektora Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie