Aktualności

 • Kącik Wymiany Przedmiotów

  Dnia 17. 11. 22 r. w naszej szkole odbył się „Kącik Wymiany Przedmiotów” organizowany w ramach konkursu Opolskie EkoGranty.

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości

  Wspomnienie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF oraz Dzień Życzliwości był dla naszych uczniów pełen wrażeń. 
  Na zajęciach uczniowie poznali prezentację o Konwencji Praw Dziecka, wzięli udział w apelu o pokój, solidaryzowali się z uczniami na globie ubierając się na niebiesko.
  Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym "Nasze dziecięce marzenia" oraz plebiscycie Uczeń Życzliwy.
  Będą pamiętać, że życzliwość jest sposobem na Szczęście i Dialog!

 • Spotkanie z podróżnikiem

  Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w prelekcji, która dotyczyła pięknych, ale odległych zakątków świata. Tym razem mogliśmy obejrzeć zdjęcia i posłuchać o kraju leżącym nad Morzem Karaibskim – Kostaryce. W czasie spotkania uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadawali wiele pytań.

 • Opole kredką rysowane 2022

  4 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, który był organizatorem pleneru plastycznego OPOLE KREDKĄ RYSOWANE 2022, odbyło się uroczyste podsumowanie akcji.

  Plener miał miejsce 4 października br. W sumie udział w nim wzięło ok. 180 uczniów opolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 • Zespół Ramada

  W dniu 20 października gościliśmy w szkole przedstawicieli opolskiego zespołu tanecznego Ramada. Uczniowie klas 1 - 3 z uwagą słuchali o różnych rodzajach tańca, mogli obejrzeć specjalnie dla nich przygotowane układy taneczne w wykonaniu ich rówieśniczek oraz podziwiać piękne, kolorowe stroje młodych tancerek.

 • Druga tura w ośrodku hipoterapii

  Była to wspaniała okazja, by z bliska poznać pracę ludzi, którzy nie tylko kochają konie, ale też pomagają przy ich pomocy chorym ludziom. Wielką frajdą był pobyt w stajni, możliwość głaskania koni oraz przejażdżka nimi. Poza tym dzieci miał okazję bawić się drewnianymi konikami, jak dawniej ich rówieśnicy, a pobyt w stadninie zakończył się ogniskiem.

 • Bal Anioła

  Dziś, tj. 3 listopada nasza szkoła zamieniła się w niebo, a uczniowie w świętych. Piękna pogoda pozwoliła nam wyjść na spacer, by ogłosić wszem i wobec, że „taki duży, taki mały może świętym być”. Na cmentarzu podarowaliśmy zmarłym modlitwę, a po powrocie do szkoły każdy miał okazję się zaprezentować, uczestniczyć w quizach, zagadkach i konkursach o świętych.

 • Wolna i Niepodległa

  Przygotowania do 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy już 2 listopada. W każdej z klas przeprowadzone zostały tematyczne lekcje obejmujące treści historyczne. Uczniowie poznali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

 • Święto Dyni

  W minionym tygodniu obchodziliśmy Święto Dyni. Uczniowie poznali różnorodność dyń, przygotowywali dyniowe smakołyki, którymi częstowali swoich kolegów i koleżanki. Była to znakomita okazja do zabaw sensorycznych. Wydrążanie dyni, ugniatanie ciasta bardzo dobrze wpływa na terapię ręki.

 • Brynica

  W październiku uczniowie kl. I i II uczestniczyli w wycieczkach do Centrum Hipoterapii Anety Orłowskiej w Brynicy. Na miejscu pani Agata wraz z mężem pokazali nam stajnię - boksy, łazienkę dla koni i halę do trenowania. Oglądaliśmy także konie różnych maści na wybiegach.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry