• Ośrodek Interwencji Kryzysowej

• Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie

• Życzenia wielkanocne

• Ambasador Dobra

Miło nam poinformować, że tytuł Ambasadora Dobra  w Publicznej Szkole Podstawowej  nr 32 w Opolu w roku 2020/2021 uzyskali następujący uczniowie:
    Karolina Lisowska kl. I
    Jadwiga Dzierżanowska kl. I
    Mateusz Piechota kl. I
    Sebastian Piechota kl. I

• Światowy Dzień Zespołu Downa

W niedzielę 21. 3 na całym świecie obchodzony jest po raz 16 Światowy Dzień Zespołu Downa.
    Mimo pandemii uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o osobach z trisomią 21. Znakiem tego były założone w piątek skarpety nie do pary.

• Dzień kota

Dnia 17 lutego obchodziliśmy dzień kota. Święto to ma na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także uwrażliwić ludzi na trudny koci los. Uczniowie przygotowali z okazji tego dnia wspaniale prace plastyczne z kotami.

Na najlepsze prace czekają nagrody.

• „Czytamy – polecamy”

1 marca odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu bibliotecznego dla uczniów klas I – III „Czytamy – polecamy”. Za bardzo atrakcyjne nagrody dla uczestników - gry i książki – dziękujemy firmie NUTRICIA, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące. To również data, która ma przypomnieć, że chroniąc język ojczysty - dbamy o tożsamość kulturową.
    Z tej okazji uczniowie klas I – III przygotowali okolicznościową gazetkę oraz obejrzeli zorganizowaną w szkole wystawę książek „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

• Paka dla zwierzaka

• Mistrzostwa Opola w Narciarstwie Alpejskim

W piątek odbyły się w Zieleńcu Mistrzostwa Opola w Narciarstwie Alpejskim. Już kolejny raz naszą szkołę reprezentował Tymon Walerczak - uczeń kl. VI. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49