• Festyn prymicyjny

• Wycieczka do Srebrnej Góry

W piątek - 10 czerwca uczniowie kl. III i IV wyruszyli na wycieczkę do Srebrnej Góry. Zwiedzili fort Donjon i Ostróg. W obu twierdzach byli rewelacyjni przewodnicy w żołnierskich mundurach, których dzieci słuchały z zaciekawieniem.

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• Opolanka Dzień Sportu 5 czerwca w Toyota Park

W niedzielę 5 czerwca Miasto Opole, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu oraz Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o. o. zapraszają na Opolanka Dzień Sportu.

• Dzień Języków Obcych

19 maja obchodziliśmy szkolny Dzień Języków Obcych.

To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni.

Uczniowie mieli okazję tańczyć do piosenek w różnych językach oraz rozwiązywać rozmaite karty pracy.

• Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu - Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji.

• Wiwat Konstytucja!

Przygotowania do obchodów świąt majowych tradycyjnie rozpoczęliśmy w naszej szkole z wyprzedzeniem. Już od 25 kwietnia każda klasa rozpoczynała swój dzień „Porankiem patriotycznym” – czyli kilkuminutowym głośnym czytaniem tekstów patriotycznych przybliżających historię naszej Ojczyzny.

W każdej z klas przeprowadzone zostały tematyczne lekcje obejmujące treści historyczne. Uczniowie szczegółowo zostali zapoznani z sytuacją naszego kraju w XVIII wieku.

• Nagroda za udział w eko konkursie

W miniony wtorek (10. 5. 2022 r.) wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie „Cleo” w opolskim amfiteatrze.

• Wycieczka uczniów kas IV – VI

Piątek - 06. 05. 2022 r. -  był w naszej szkole nieco innym piątkiem niż zazwyczaj.

Opublikował: Barbara Ottenbreit
Data publikacji: 02-07-2018 11:49