• Dzień otwarty w PSP 33

Uczniowie klasy VI zostali zaproszeni przez Dyrekcję PSP 33 w Opolu na Dzień Otwarty w ich szkole. Odbył się on 18 marca. Dzieci uczestniczyły w 4 rodzajach zajęć: historycznych, informatycznych, fizycznych oraz niemiecko - biologicznych.

• Spotkanie klasy IV i V z pracownikiem MDK

13 marca klasy IV i V wybrały się na spotkanie profilaktyczne z pracownikiem MDK w Opolu. Zajęcia były podzielone na dwie części.

W pierwszej części uczniowie zostali podzieleni na przypadkowe zgrane grupy, w których mieli narysować coś o sobie i ułożyć krótki wierszyk, natomiast w drugiej części dzieci rozmawiały o asertywności oraz obejrzały 3 filmiki, po których wyrażali swoje refleksje.

Pan prowadzący zajęcia bardzo pochwalił uczniów za ich aktywność i kreatywność.

• Dzień otwarty

• Mistrzostwa Opola w Narciarstwie Alpejskim

Pierwszy raz reprezentacja naszej szkoły: Kuba Czech, Tymon Walerczak i Zosia Czech brała udział w Mistrzostwach Opola w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się 28 lutego w Zieleńcu. Trasa slalomu była wymagająca, dlatego radość ogromna, gdyż Zosia zdobyła III miejsce, a Tymon IV. Naszym uczniom i ich rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów za rok.

• Spotkanie klasy VI z pracownikami MDK

27 lutego klasa VI wybrała się na spotkanie profilaktyczne z pracownikami MDK w Opolu. Zajęcia były podzielone na dwie części.

W pierwszej części uczniowie obejrzeli film dotyczący zgrania klasy a następnie uczestniczyli w warsztatach, na których opowiadali sobie różne miłe rzeczy oraz rysowali herb, układali piosenkę i okrzyki o klasie.

W drugiej części dzieci rozmawiały o asertywności oraz obejrzeli 3 filmiki, po których wyrażali swoje refleksje.

Na drugi dzień w szkole klasa VI stwierdziła, że zajęcia były bardzo fajne i po nich inaczej patrzą na siebie.

• Podsumowanie klasowych projektów edukacyjnych

Więcej aktualności