• Dzień Języków Obcych

  19 maja obchodziliśmy szkolny Dzień Języków Obcych.

  To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

  Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni.

  Uczniowie mieli okazję tańczyć do piosenek w różnych językach oraz rozwiązywać rozmaite karty pracy.

 • Światowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu - Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji.

 • Wiwat Konstytucja!

  Przygotowania do obchodów świąt majowych tradycyjnie rozpoczęliśmy w naszej szkole z wyprzedzeniem. Już od 25 kwietnia każda klasa rozpoczynała swój dzień „Porankiem patriotycznym” – czyli kilkuminutowym głośnym czytaniem tekstów patriotycznych przybliżających historię naszej Ojczyzny.

  W każdej z klas przeprowadzone zostały tematyczne lekcje obejmujące treści historyczne. Uczniowie szczegółowo zostali zapoznani z sytuacją naszego kraju w XVIII wieku.

 • Nagroda za udział w eko konkursie

  W miniony wtorek (10. 5. 2022 r.) wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie „Cleo” w opolskim amfiteatrze.

 • Wycieczka uczniów kas IV – VI

  Piątek - 06. 05. 2022 r. -  był w naszej szkole nieco innym piątkiem niż zazwyczaj.

 • Dzień teatru

  Z okazji przypadającego w kwietniu Dnia Teatru uczniowie klasy I urządzili teatr w swojej klasie. Sami wykonali pacynki ze skarpetek, a następnie scenę i dialogi, które zaprezentowali na forum. Mogliśmy w ten sposób ocenić ich kreatywność oraz zdolności artystyczne. Takie lekcje przypadły pierwszakom do gustu, więc czekamy na ciąg dalszy…

Więcej aktualności
×

Wyszukaj w serwisie

Do góry