• Kącik Wymiany Przedmiotów

Dnia 17. 11. 22 r. w naszej szkole odbył się „Kącik Wymiany Przedmiotów” organizowany w ramach konkursu Opolskie EkoGranty.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości

Wspomnienie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF oraz Dzień Życzliwości był dla naszych uczniów pełen wrażeń.
    Na zajęciach uczniowie poznali prezentację o Konwencji Praw Dziecka, wzięli udział w apelu o pokój, solidaryzowali się z uczniami na globie ubierając się na niebiesko.
    Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym "Nasze dziecięce marzenia" oraz plebiscycie Uczeń Życzliwy.
    Będą pamiętać, że życzliwość jest sposobem na Szczęście i Dialog!

• Spotkanie z podróżnikiem

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w prelekcji, która dotyczyła pięknych, ale odległych zakątków świata. Tym razem mogliśmy obejrzeć zdjęcia i posłuchać o kraju leżącym nad Morzem Karaibskim – Kostaryce. W czasie spotkania uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadawali wiele pytań.

• Opole kredką rysowane 2022

4 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, który był organizatorem pleneru plastycznego OPOLE KREDKĄ RYSOWANE 2022, odbyło się uroczyste podsumowanie akcji.

Plener miał miejsce 4 października br. W sumie udział w nim wzięło ok. 180 uczniów opolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

• Zespół Ramada

W dniu 20 października gościliśmy w szkole przedstawicieli opolskiego zespołu tanecznego Ramada. Uczniowie klas 1 - 3 z uwagą słuchali o różnych rodzajach tańca, mogli obejrzeć specjalnie dla nich przygotowane układy taneczne w wykonaniu ich rówieśniczek oraz podziwiać piękne, kolorowe stroje młodych tancerek.

• Druga tura w ośrodku hipoterapii

Była to wspaniała okazja, by z bliska poznać pracę ludzi, którzy nie tylko kochają konie, ale też pomagają przy ich pomocy chorym ludziom. Wielką frajdą był pobyt w stajni, możliwość głaskania koni oraz przejażdżka nimi. Poza tym dzieci miał okazję bawić się drewnianymi konikami, jak dawniej ich rówieśnicy, a pobyt w stadninie zakończył się ogniskiem.

Więcej aktualności