• Zebranie Rodziców kl. VI

KLASY VI

z dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33

• Program Rozwoju Osobistego Dla Nastolatków

Program Mission Possible składa się z 16 zadań - misji, które pomogą Tobie osiągnąć założone, ważne dla Ciebie cele oraz wymyślić fajny sposób ich osiągnięcia.

• Punkt Porad Rodzicielskich

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do  PUNKTU PORAD RODZICIELSKICH
    środa 15 stycznia 2020r. od godz. 15.00 do godz. 16.30
    Porad udzielał będzie mgr Sławomir Kania, pracownik Uniwersytetu Opolskiego specjalizujący się między innymi w badaniach zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży.

• My dla środowiska lokalnego

Jak co roku obchodziliśmy w listopadzie uroczystość św. Marcina. Ten dobry żołnierz, który połowę swego płaszcza oddał przemarzniętemu biedakowi, uczy nas wrażliwości na innych. Uczniowie klasy VI przygotowali scenkę o tym wydarzeniu, która zaprezentowali w kościele. Następnie wszyscy udaliśmy się niosąc zapalone lampiony do pobliskiego parku. Tam przy ognisku radośnie świętowaliśmy dalej.

Trzecia niedziela adwentu to czas w którym przedstawiciele naszej szkoły wraz z członkami Mniejszości Niemieckiej ze Sławic spotykają się w sali OSP, aby wspólnie przygotować się na nadchodzące święta. Tym razem uczniowie kl. III zaprezentowali jasełka przeplatane wspólnie śpiewanymi kolędami, a VI -klasiści okrasili nasze spotkanie wierszami i piosenkami w języku niemieckim.

• Podziękowanie

Polski Kontyngent Wojskowy EU SOPHIA
    dla
    Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 w Opolu
    W imieniu własnym oraz żołnierzy IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EU SOPHIA składam serdeczne podziękowania za otrzymanie od dzieci przepiękne kartki świąteczne.
    Dowódca PKW EU SOPHIA
    kmdr ppor. pil Sebastian Stypułkowski

• Uwaga Rodzice!

Informujemy, że Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Żywności i Żywienia, na stronie www.ncez.pl udostępnia materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin.
    W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej powstało także Centrum Dietetyczne Online (CDO)li bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp możliwy jest przez stronę www.poradnia.ncez.pl.
    Za pośrednictwem CDO każda osoba może skorzystać z profesjonalnej konsultacji dietetycznej. W konsultacjach mogą brać udział rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi i otyłości.

Zachęcamy do zapoznania się ofertą Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej oraz skorzystania z konsultacji w Centrum dietetycznym Online.

Więcej aktualności